Hakkımızda

2008 yılından günümüze kadar Tehlikeli Madde ve Lojistik Yönetimi Eğitimleri vermekte olan 3E Akademi, TMGD -Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, ADR (Tehlikeli Malların Karayolu ile Taşınmasına İlişkin Avrupa Antlaşması), IMDG Kod (Denizyolu ile Taşınan Tehlikeli Yüklere İlişkin Uluslararası Kod), RID (Tehlikeli Malların Demiryolu ile Taşınmasına İlişkin Uluslararası Düzenlemeler), DGR (Tehlikeli Malların Havayolu ile  Taşınmasına İlişkin Uluslararası Kurallar) ve Deniz Gözetim Yetkilisi eğitimlerin de bakanlıkca yetkilendirilmiş, güçlü referansları ile sektörünün en deneyimli, yerli ve yabancı uzman eğitmen kadrosuna sahip bir eğitim kuruluşudur.

3E Akademi,  Tehlikeli maddelerin Karayolu, Denizyolu, Demiryolu ve Havayolunda (dört taşıma modunda) taşınması ile ilgili uluslararası ve ulusal mevzuatlara  göre zorunlu tehlikeli madde eğitimlerin de  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yetkilendirilen sektörünün ilk ve tek eğitim kuruluşudur.

Uzun yıllardan beri önemli  kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından Tehlikeli Madde Eğitimleri konusunda en çok tercih edilen eğitim kurumu olma ayrıcalığını  taşıyan 3E Akademi, T.C. Ulaştırma ve Altyapı  Bakanlığı, TSE, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu ve bağlı fabrikaları, TCDD,İzmir Büyükşehir Belediyesi , Botaş, Türkiye Petrolleri Dağıtım AŞ vb. bazı önemli resmi kurumlar ile Tüpraş, APM Terminalleri, , Tofaş, Renault, Ford Otosan, Robert Bosch, Erdemir, Petkim, Aromsa, Cantaş, Agromed, İnci Lojistik, İnci Akü, Basf, Aygaz, DYO Matbaa Mürekkepleri, Marshall, Kansai Altan Boya, Mondi, Kaan Air, Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünleri San.ve Tic. A.Ş. MSC, Arkas Anadolu Lojistik, Omsan Lojistik, Günaydın Nakliyat, Limak Port Liman İşletmeleri A.Ş.,Panalpina, Türkiye Denizcilik Vakfı İktisadi İşletmeleri, Tüprag, Korozo vb. önemli özel sektör kuruluşlarına ADR, RID, IMDG KOD ve kurum içi uygulamalı  yetkinlik geliştirme eğitimleri vermiştir.

3E Akademi,

  • Tehlikeli Maddelerin Taşınması (Karayolu-Denizyolu-Demiryolu-Havayolu)
  • Deniz Gözetim Yetkilisi,
  • Kurum İçi Uygulamalı, deneyimsel
  • Endüstriyel Kapsamda Yetkinlik Geliştirme,
  • Dış Ticaret-Gümrük-Finans-Lojistik ve Tedarik Zinciri,
  • Kişisel Gelişim,
  • Yönetim Sistemleri,
  • Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü (YYS),

konularda eğitimler  gerçekleştirmektedir.

3E Akademi olarak uzman eğitmen kadromuz ve müşteri odaklı yaklaşımımız ile tüm eğitim ihtiyaçlarınızın birlikte belirlenerek, bütçelenerek eğitim planlarınızın oluşturulmasına; söz konusu eğitimlerin İstanbul, İzmir eğitim merkezlerimizde ve/veya istenildiğinde kuruluş içinde en etkin bir biçimde gerçekleştirilmesinden değerlendirilmesine kadar olan tüm süreçlerde yanınızda olmaktan mutlu ve gururluyuz.