Hakkımızda

2008 yılından günümüze kadar Tehlikeli Madde ve Lojistik Yönetimi Eğitimleri vermekte olan 3E Akademi, TMGD -Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, ADR (Tehlikeli Malların Karayolu ile Taşınmasına İlişkin Avrupa Antlaşması), IMDG Kod (Denizyolu ile Taşınan Tehlikeli Yüklere İlişkin Uluslararası Kod) ve RID (Tehlikeli Malların Demiryolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Düzenlemeler) DGR ( IATA ‘ nın Havayolu ile taşınan Tehlikeli Yükler ile ilgili mevzuatı) eğitimlerinde güçlü referansları ile sektörünün en deneyimli, uzman eğitmen kadrosuna sahip bir eğitim kuruluşudur.

3E Akademi, dört taşıma modun da (Karayolu-Denizyolu-Demiryolu-Havayolu)  TMGD ( ADR-RID- IMGD Kod) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, IMDG Kod, Deniz Gözetim Yetkilisi ve DGR eğitimlerin de   Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığınca yetkilendirilen ilk ve tek eğitim kuruluşudur.

3E Akademi,

  • Tehlikeli Maddelerin Taşınması (Karayolu-Denizyolu-Demiryolu-Havayolu)
  • Deniz Gözetim Yetkilisi,
  • Kurum İçi Teknik, Uygulamalı,
  • Endüstriyel Kapsamda Yetkinlik Geliştirme,
  • İş Sağlığı, Güvenliği, Yangın, Acil Durum ve Müdahale,
  • Lojistik, Tedarik Zinciri ve Güvenliği  vb.

konularda da eğitimler  gerçekleştirmektedir.

Uzun yıllardan beri önemli  kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından Tehlikeli Madde Eğitimleri konusunda en çok tercih edilen eğitim kurumu olma ayrıcalığını  taşıyan 3E Akademi, T.C. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Roketsan, Aselsan, TUSAŞ, TSE, MKEK, TCDD, İzmir Büyükşehir Belediyesi , Botaş, Aliağa Ticaret Odası,  Türkiye Petrolleri Dağıtım AŞ. vb. bazı önemli kamu kurumları ile Tüpraş, SOCAR ve SOCAR Limanı, Nemport, Ege Gübre, Ege Gaz, Güzel Enerji, İsdemir, Erdemir,  Tofaş, Renault, Ford Otosan, Robert Bosch, Erdemir, Petkim, Aromsa, Cantaş, Agromed, İnci Lojistik, İnci Akü, Basf, Aygaz, DYO Matbaa Mürekkepleri, Marshall, Kansai Altan Boya, Mondi, TNT-Fedex, DHL, Kaan Air, Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünleri San.ve Tic. A.Ş. MSC, Arkas,  Omsan Lojistik, Günaydın Nakliyat, Limak Port Liman İşletmeleri A.Ş, SGS, Alex Stewart, Bureau Veritas, Vitsan, General Survey, Control Union, Link, Incolab, Incomar, Saybolt, Türkiye Denizcilik Vakfı İktisadi İşletmeleri, Tüprag, Doğtaş  vb. çok sayıda önemli özel sektör kuruluşuna eğitimler vermiştir.

3E Akademi olarak uzman eğitmen kadromuz ve müşteri odaklı yaklaşımımız ile tüm eğitim ihtiyaçlarınızın birlikte belirlenerek, bütçelenerek eğitim planlarınızın oluşturulmasına; söz konusu eğitimlerin İstanbul, İzmir eğitim merkezlerimizde, istenildiğinde kuruluş içinde veya Online en etkin bir biçimde gerçekleştirilmesinden değerlendirilmesine kadar olan tüm süreçlerde yanınızda olmaktan mutlu ve gururluyuz.