TMGD istanbul

tmgd resimler
TMGD istanbul

2008 yılından günümüze kadar Tehlikeli Madde ve Lojistik Yönetimi Eğitimleri vermekte olan 3E Akademi, TMGD -Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, ADR (Tehlikeli Malların Karayolu ile Taşınmasına İlişkin Avrupa Antlaşması), IMDG Kod (Denizyolu ile Taşınan Tehlikeli Yüklere İlişkin Uluslararası Kod) ve RID (Tehlikeli Malların Demiryolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Düzenlemeler) DGR ( IATA ‘ nın Havayolu ile taşınan Tehlikeli Yükler ile ilgili mevzuatı) eğitimlerinde güçlü referansları ile sektörünün en deneyimli, uzman eğitmen kadrosuna sahip bir eğitim kuruluşudur.

3E Akademi, TMGD ( ADR-RID- IMGD Kod) Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, IMDG Kod, Deniz Gözetim Yetkilisi ve DGR eğitimlerin de   Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığınca yetkilendirilen ilk eğitim kuruluşu olup sektörünün ilk ve tek ISO 9001:2015  sertifikalı eğitim kurumudur.

Uzun yıllardan beri önemli  kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından Tehlikeli Madde Eğitimleri konusunda en çok tercih edilen eğitim kurumu olma ayrıcalığını  taşıyan 3E Akademi, T.C. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, TSE, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu ve bağlı fabrikaları, TCDD, İzmir Büyükşehir Belediyesi , Botaş, Aliağa Ticaret Odası,  Türkiye Petrolleri Dağıtım AŞ. vb. bazı önemli kamu kurumları ile Tüpraş, SOCAR -APM Terminalleri, Nemport, Ege Gübre,   Tofaş, Renault, Ford Otosan, Robert Bosch, Erdemir, Petkim, Aromsa, Cantaş, Agromed, İnci Lojistik, İnci Akü, Basf, Aygaz, DYO Matbaa Mürekkepleri, Marshall, Kansai Altan Boya, Mondi, TNT-Fedex,  Kaan Air, Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünleri San.ve Tic. A.Ş. MSC, Arkas,  Omsan Lojistik, Günaydın Nakliyat, Limak Port Liman İşletmeleri A.Ş, SGS, Vitsan, General Survey, Control Union, Link, Incolab, Incomar, Türkiye Denizcilik Vakfı İktisadi İşletmeleri,Tüprag vb. çok sayıda önemli özel sektör kuruluşuna eğitimler vermiştir.

3E Akademi,  TMGD eğitimlerini  İzmir eğitim merkezinde, Covid 19 önlemleri kapsamında 7  Ekim 2020 tarihinden itibaren de ONLİNE olarak , IMDG Kod, RID, TMGD Uygulama Eğitimi, Yükleme Güvenliği  vb. özel eğitim programlarını İstanbul ve İzmir eğitim merkezlerinde veya isteyen kurum ve kuruluşların kendi eğitim salonlarında veya ONLİNE vermektedir.

TMGD Sınavları ve Takvimi 

TMGD Sınavları, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığınca önceden belirlenen ve duyurulan tarihlerde yapılır. Sınavlar yayınlanmış tebliğe göre yılda en az bir kere yapılır.

Bakanlık ülkemizdeki TMGD ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak için 2014 yılında 2 sınav, 2015 yılında 4 sınav, 2016 senesinde  2 sınav, 2017 senesinde 3  sınav  yapmış olup 2018 senesinden itibaren  yine sene de 3 sınav yapmaktadır. 2014 ve 2015 yıllarında   sınavlar Ankara’da yapılmış olup, 2016 senesinde ve sonrasında  sınavlar  Ankara dışında ,İstanbul (Anadolu yakası)  İzmir’de ve yeterli talebin olduğu diğer il merkezlerinde de yapılmaya başlamıştır.

Sınavlar ,mevzuat kitabı (Türkçe veya diğer dillerdeki ADR Cilt 1-2 ) açık, çoktan seçmeli 40 soruluk test şeklinde yapılmakta olup ,sınav süresi  210 dak.(3,5 saat)dır.

Sınavlarda başarılı olmak için toplam 100 puan üzerinden 70 ( 28 doğru ) ve üzeri puan almak gerekmektedir. ilk sınavında başarısız olan adaylara, bir sonraki sınav döneminden itibaren takip eden 3 sınav hakkı daha tanınır.Yani adayın ilk sınava girdiği tarihten itibaren toplam 4 sınav hakkı vardır.Bu sınavlarda başarılı olamayan adayların TMGD eğitim programlarına tekrar katılmaları gerekir.

 

iLETİŞİM 

Tel :0 232 966 29 96-0 546 966 29 96

Mail: izmir@3eacademy.com