TMGD istanbul

tmgd resimler
TMGD istanbul

2008 yılından itibaren yurtiçi ve yurtdışında  Tehlikeli Madde ve Lojistik Yönetimi Eğitimleri vermekte olan 3E Akademi, TMGD -Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, IMDG KOD ve RID  eğitimlerinde sektörünün  en deneyimli, uzman eğitmen kadrosuna sahip  ve referansları en güçlü bir eğitim  ve yayımcılık kuruluşudur.

3E Akademi, TMGD-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı ve  IMDG Kod Eğitimlerinde bakanlıkça yetkilendirilen ilk eğitim kuruluşlarından biri olup, TMGD sınavlarında  en yüksek başarı oranına sahip sektörünün ilk ve tek ISO 9001:2008 sertifikalı eğitim kurumudur.

3E Akademi, uzun yıllardan beri önemli  kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından  Tehlikeli Madde Eğitimleri konusunda en çok tercih edilen bir eğitim kurumudur. 3E Akademi, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TSE, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu ve bağlı fabrikaları, TCDD vb. bazı önemli  resmi kurumlar  ile  Tüpraş, APM Terminalleri, Türkiye Petrolleri Dağıtım AŞ, Tofaş, Renault,  Ford Otosan, Robert Bosch, Erdemir, Petkim, Aromsa, Cantaş, Agromed, İnci Lojistik, İnci Akü, Basf, Aygaz, DYO Matbaa Mürekkepleri,  Marshall, Kansai Altan Boya, Mondi, Kaan Air, Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünleri San.ve Tic. A.Ş. MSC, Arkas Anadolu Lojistik, Omsan Lojistik, Günaydın Nakliyat, Limak Port Liman İşletmeleri A.Ş., Panalpina, APM Terminals ,Türkiye Denizcilik Vakfı İktisadi İşletmeleri vb. önemli özel  sektör kuruluşlarına ADR, IMDG KOD  ve RID   eğitimleri vermiştir.

3E Akademi,  TMGD eğitimlerini  TMGD istanbul ve TMGD izmir eğitim merkezlerinde, IMDG Kod, RID, TMGD Uygulama Eğitimi, Yükleme Güvenliği  vb. özel eğitim programlarını  isteyen  kurum ve kuruluşların kendi merkezlerinde de vermektedir.

TMGD Sınavları ve Takvimi 

TMGD Sınavları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğünce (www.tmkt.gov.tr) önceden belirlenen ve duyurulan tarihlerde yapılır.Sınavlar yayınlanmış tebliğe göre yılda en az bir kere yapılır.

Bakanlık ülkemizdeki TMGD ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamak için 2014 yılında 2 sınav, 2015 yılında 4 sınav, 2016 senesinde  2 sınav ve 2017 senesinde 3 sınav yaparak 2018 senesinde yine 3  sınav yapacağını ilan etmiştir. 2014 ve 2015 yıllarında   sınavlar Ankara’da yapılmış olup, 2016 senesinde ve sonrasında  sınavlar  Ankara dışında ,İstanbul (Anadolu yakası)  İzmir’de ve yeterli talebin olduğu diğer il merkezlerinde de yapılmaya başlamıştır.

Sınavlar ,mevzuat kitabı (Türkçe veya diğer dillerdeki ADR Cilt 1-2 ) açık, çoktan seçmeli 40 soruluk test şeklinde yapılmakta olup ,sınav süresi  210 dak.(3,5 saat)dır.

Sınavlarda başarılı olmak için toplam 100 puan üzerinden 70 ( 28 doğru ) ve üzeri puan almak gerekmektedir. Sınavlarda başarısız olan adaylara ,bir sonraki sınav döneminden itibaren takip eden 3 sınav hakkı tanınır.Yani adayın ilk sınava girdiği tarihten itibaren toplam 4 sınav hakkı vardır.Bu sınavlarda başarılı olamayan adayların TMGD eğitim programlarına tekrar katılmaları gerekir.

3E Akademi İstanbul

Caferağa Mh. Bahariye Cad. Kuzu Kestane Sk. No:16 34710 Kadıköy-İstanbul

Tel : 0 216 576 50 54 – 0 541 239 44 06

Mail : info@3eacademy.com

3E Akademi TMGD izmir

Hürriyet Bulvarı Niyazi Ersoy İş Merkezi

No:8/ 801 Çankaya/İzmir

Tel :0 232 966 29 96-0 546 966 29 96

Mail: izmir@3eacademy.com