Radyasyondan Korunma Kursları  

                                                                      RADYASYONDAN KORUNMA KURSLARI

Nükleer Düzenleme Kurumuna (NDK) lisanslama başvuruları kapsamında istenen Radyasyondan Korunma Sorumlusu (RKS) belgesine yönelik,  TENMAK (Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu) tarafından yapılacak olan sınavlara yönelik aşağıdaki radyasyondan korunma kursları verilmektedir.

Kurslar , TENMAK (Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş iş partnerimiz “Türkiye Radyasyondan Korunma Derneği (TRKD)” tarafından İzmir Eğitim Merkezimizde yüzyüze sınıf düzeninde verilmektedir.

Kursların Online verilmesi TENMAK tarafından yasaklanmıştır.

Sadece bir günlük Radyasyondan Korunma Kursları ONLİNE verilebilmektedir.

Kurslar, TENMAK Radyasyonda Koruma Eğitimlerinin düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslara uygun olarak 4 gün toplam  24 saat olacak şekilde uzman Fizik Yük. Mühendislerce verilmektedir.

Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma Kursları (ERRK) (4gün); 

Kursa Kimler Katılmalı?

*Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma kapsamında radyografi cihazlarını kullanan kuruluşlarda “Radyasyondan Korunma Sorumlusu, (RKS)” olan veya olmak isteyen personel ile operatör olarak görev yapan çalışanlar katılabilir.

*İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatı gereği iyonize radyosyonla çalışan tüm endüstriyel Radyografi personeli

Bu kurs sonunda verilen katılım belgesi ile TENMAK’ın açacağı sınava giriş hakkı elde edilir.

Endüstriyel Uygulamalarda Radyasyondan Korunma Kursları (EURK) (4 gün): 

Kursa Kimler katılmalı ?

*Araç tarama, sabit proses kontrol, taşınabilir nükleer ölçüm (yoğunluk ve nem ölçüm vb.), kuyu tipi ölçüm, kabinli skopi ve analiz cihazlarını kullanan kuruluşlarda “Radyasyondan Korunma Sorumlusu (RKS)” olacak personel ile bu cihazları kullanan personel katılabilir.

*Endüstriyel kaynakların imalatı, bakım ve onarım faaliyetlerinde bulunan kuruluşlarda “Radyasyondan Korunma Sorumlusu (RKS)” olabilecek personel de bu kurslara katılabilir.

Bu kurs sonunda verilen katılım belgesi ile TENMAK’ın açacağı sınava giriş hakkı elde edilir.

Radyasyon Ölçümü ve Radyasyondan Korunma Kursları (RÖRK) (4 gün):

Kursa Kimler Katılmalı?

*Hurda, geri dönüşüm, ve gözetim firmalarına yönelik “Radyasyondan Korunma Sorumlusu (RKS)” olabilecek personel ile bu firmalarda sabit radyasyon ölçüm (SRÖ) sistemleri ve taşınabilir radyasyon ölçüm cihazı kullanan personel katılabilir.

*Hurda ithalatı, ihraçaatı yapan, geri kazanım ve işleme tesislerinde sabit ve taşınabilir radyasyon ölçüm cihazlarını kullanacaklar bu eğitime katılmalıdır.

Bu kurs sonunda verilen katılım belgesi ile TENMAK’ın açacağı sınava giriş hakkı elde edilir.

Tanısal Radyolojide Radyasyondan Korunma Kursları (TRRK) (4 gün):

Kursa Kimler Katılmalı?

*Tıbbi alanda kulanılan çeşitli X-ışın cihazlarının “Radyasyondan Korunma Sorumlusu (RKS)” olabilecek personel ile bu cihazları kullanan personel katılabilir.

*Sağlık alanında imalat, bakım ve onarım faaliyetlerinde bulunan kuruluşlarda “Radyasyondan Korunma Sorumlusu (RKS)” olan veya olabilecek personel de bu kurslara katılabilir.

Bu kurs sonunda verilen katılım belgesi ile TENMAK’ın açacağı sınava giriş hakkı elde edilir.

Günlük Radyasyondan Korunma Kursları (1 gün) :

Kursa Kimler Katılmalı?

*Endüstride Çalışanlar İçin: Hurda ve geri dönüşüm kuruluşlarına yönelik taşınabilir radyasyon ölçüm cihazı kullanımını içeren radyasyon güvenliği eğitimi.

*Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı mevzuatı gereği toplama ve ayrıma tesislerinde taşınabilir radyasyon ölçüm cihazı kullanacaklar da bu eğitime katılabilir.

Ön başvuru ve detaylı bilgi için:

3E Akademi Uluslararası Eğitim Hizmetleri A.Ş

Tel : 0 232 966 29 96 -0 546 966 29 96

Mail : izmir@3eacademy.com

Eğitim Yeri Adresi: İsmet Kaptan Mah. Hürriyet Bulvarı Niyazi Ersoy İşhanı : 8/801

Çankaya-Konak / İzmir