3E Akademi &Danışmanlık , 3.Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi Sponsoru 21-23 Ekim 2015

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve TOBB UND’nin işbirliğiyle bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Aliağa Uluslararası Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi’  21-23 Ekim 2015 tarihinde Aliağa’da gerçekleştirildi .

Zirve organizasyonunu şirketlerimizden 3E Event+ şirketimizin yaptığı ve 3E Danışmanlık ve 3E Akademi’nin de zirve sponsorları   arasında bulunduğu bu zirvede Türkiye’de liman hizmetlerinin daha iyi verilebilmesi ve rekabet ortamının sağlanabilmesi için öneriler, Aliağa hinterland analizi ve potansiyel ticaret ve yatırım fırsatları, uluslararası ulaştırma koridorları, limanlar, Türk boğazları ve Aliağa başta olmak üzere Türkiye’de yatırım iklimi ve fırsatları public private partnership (PPP) (kamu özel sektör ortaklığı), liman otoritesi yaklaşımı ve Türkiye uygulamaları, lojistik depolarda ve limanlarda emniyet, güvenlik ve çevre düzenlemeleri ve uygulamaları gibi konular  ayrıntılı olarak tartışılarak çözüm önerileri ortaya konuldu.

Zirvenin ilk  günündeki oturumda Türkiye’deki Liman Hizmetlerinin daha iyi verilebilmesi ve rekabet ortamının sağlanabilmesi için öneriler tartışıldı. Oturum başkanlığını 3E Danışmanlık Genel Müdürümüz Oğuz Tumiş’in yaptığı bu panelde Batıçim Limanı İşletme Müdürü Nuri Demiray, Hopa Limanı Genel Müdürü Burçin Meriç Özer,APM Terminal Ticaret Müdürü Burak Erden ,Ege Gübre Liman Genel Müdür Yardımcısı Usluhan Algür,Rotterdam Limanından Marc Aartsen,Nemport Genek Müdürü Alp Şeref Işıktaş konuşmacı olarak yer aldı .

Zirvenin 3. gününde, tehlikeli madde taşımacılığı, operasyonlarda emniyet ve sürdürülebilir çevre yönetimi için tehlikeli atık yönetimi konuları tartışıldı. Oturum başkanlığını 3E Danışmanlık CEO’muz Rüçhan Derici’nin yaptığı panelde, UDHB Denizyolu, İçsuyolu Ve Havayoluyla Tehlikeli Yük Taşımaları Dairesi Başkanı İ. Hakkın Gedikoğlu, Lojistik ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Rüçhan Derici, APM İzmir Terminalleri Sağlık Emniyet ve Güvenlik Müdürü Willem Nel, Fumigaz Gaz Ölçüm Sistemleri Ltd. Şti. Teknik Koordinatörü Dr. Dirk Rohdeshagen, Tehlikeli Atık Yönetimi Teknolojileri (TAYEK) Ltd. Şti. Genel Müdürü Murat Yılmaz ve Güvenlik Uzmanı Mete Yazman konuşmacı olarak yer aldı.

UDHB Denizyolu, İçsuyolu Ve Havayoluyla Tehlikeli Yük Taşımaları Dairesi Başkanı İ. Hakkın Gedikoğlu, paneldeki sunumunda Tehlikeli Madde Taşımacılığı Mevzuat Yapısı Emniyet, Güvenlik ve Çevre Anlayışı hakkında bilgi verdi. APM İzmir Terminalleri Sağlık, Emniyet ve Güvenlik Müdürü Willem Nel, paneldeki sunumunda, lojistik depolarda ve limanlarda gerçekleştirilen operasyonlarda emniyetin önemine yer verdi. Güvenlik Uzmanı Mete Yazman ise paneldeki sunumunda ‘Tedarik Zinciri Güvenliği ve Uluslararası Standartlar’ hakkında açıklamalarda bulundu.

aliaüa zirve 1zirve 2

aliağa zirve afişIMG_4797IMG_4794